Product Details:
| Capacity | 800-1200 kg/hr |
| Type Of Machines | Seed Cleaner |
| Weight | 1000- 1770 kg |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 15 kW |
| Brand | Ishar |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 380 V |
| Finish | Color Coated |
| Usage/Application | Industrial |
Product Details:
| Capacity | 800-1000 kg/hr |
| Type Of Machines | Seed Cleaner |
| Weight | 1200-1700 kg |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 7.5 kW |
| Brand | Ishar |
| Frequency | 50 -60 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 240/380 V |
| Finish | Color Coated |
| Usage/Application | Industrial |
Product Details:
| Capacity | 800-1000 kg/hr |
| Type Of Machines | Cleaning Machine |
| Weight | 600-1000 kg |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Ishar |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380 V |
| Surface finish | Color Coated |
| Usage/Application | Industrial |